שוק בצלאל

אחד המקומות האהובים עליי בעיר הוא שוק בצלאל. בשבוע הבא, ככל הנראה, תיחתם "עסקת שוק בצלאל", מסמר נוסף בארון הקבורה של המתחם כפי שאנו מכירים אותו.
רגע לפני (ואני מקווה שזה יקח קצת זמן) שסוגרים את השוק ובונים כמה בתי מגורים, אפשר להספיק ליהנות מהמציאות של השוק.

והפעם, לקראת עונת הרחצה – בגדי ים.

בדוכן הגדול, הסמוך לדוכן הפלאפל היחיד שנותר ברחוב, תמצאו בגדי ים בכל הצבעים, הגזרות והמידות.

ב-15 שקלים לחתיכה (או 30 ל-2) אפשר לקנות ביקיני של מגוון מותגים, מעונות קודמות או עודפים.

מצאתי ביקיני בצבעי הלאום, בדוגמת פייזלי עם חגורה מנוקדת. החלק העליון כולל בטנה עם ברזלים ואפילו גזרת "טוויסט" שמסתמנת כלהיט של הקיץ.

כחול ולבן, זה הצבע שלי
חגורה מנוקדת
חגורה מנוקדת

טוויסט לסיפור
טוויסט. מסתמן כלהיט
ב-30 שקלים נוספים (לשני החלקים) קניתי משהו… צבעוני

תפסתי צבע
אפשר למצוא בשוק בצלאל בגדים לנשים, לגברים ולילדים. לעתים קניה מוצלחת משמעה נבירה מסיבית בערמות השמאטעס, אבל שווה לבוא מצוידים בסבלנות ולדוג אחר מציאות. במקרים רבים מגיעים לשוק בגדי מעצבים מעונות קודמות, עודפי יצור ממתפרות בארץ, סטוקים של מותגים או מעצבים שפשטו את הרגל ועוד.

אחרי הסיבוב בשוק קינחתי בפלאפל. לא, לא בדוכן הבודד שעדיין פעיל בשוק עצמו ומציע "אכול כפי יכולתך", או ככל שהפיתה שלך תכיל, ממבחר הסלטים המוצגים לראווה. צעדתי כמה מטרים מחוץ לשוק, אל רחוב טשרניחובסקי 2, ואכלתי ב"פלאפל בנין". עם פלאפל טעים (משנת 1955! – המקום, לא הכדורים…) אי אפשר להתווכח.
* הערה – הביקור בשוק ובפלאפליה היה לפני פסח. אני לא יודעת אם הפלאפליה פתוחה בפסח, אולי תצטרכו לחכות עם הכדורים של ג'וני בנין לשבוע הבא. השוק פעיל ושוקק גם בחול המועד.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.